JAN EMIL MŁYNARSKI (ur. 1979) – perkusista, producent, wokalista, radiowiec. Obecny na scenie od 1997. Laureat Fryderyków 2018. Absolwent szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku.
Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Jako perkusista sesyjny grał m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Skalpel, Oszibarack, Nervy. Był członkiem orkiestry wykonującej „Concerto for band and orchestra” Jona Lorda (Deep Purple) z kompozytorem we własnej osobie na organach Hammonda. Współpracuje z warszawskimi teatrami, m.in. Studio Buffo („I Love You, You’re Perfect, Now Change”, reż. David Foulkes, 2010 – kierownik muzyczny), Teatr Powszechny („Kamień i popioły”, reż. Artur Urbański, 2011 – kompozytor muzyki oraz kierownik muzyczny), Teatr Dramatyczny („Widok z mostu”, autorstwa Arthura Millera, reż. Agnieszka Glińska, 2019 – kompozytor muzyki oraz instrumentalista), Teatr Polonia („Cwaniary”, reż. Agnieszka Glińska – kierownik muzyczny).
Od 2009 roku lider własnych przedsięwzięć muzycznych na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu. Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki (m.in. Henryk Wars. Szmul Ferszko, Artur Gold). Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem (m.in. Teatr Wielki-Opera Narodowa, Teatro Massimo w Palermo czy Carnegie Hall w Nowym Jorku). Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radio, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę „Młynarski Plays Młynarski”, poświęconą twórczości swego ojca – Wojciecha Młynarskiego (1941-2017), który był jednym z najważniejszych autorów tekstów piosenek w Polsce w XX wieku. Fascynuje się muzyką Afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala, co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim – pozytyw organowy i Michałem Górczyńskim – klarnet kontrabasowy. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami swojego pokolenia.
Recital solowy Młynarskiego jest syntezą jego muzycznych zainteresowań i poszukiwań, w których łączy inspiracje eksperymentalną muzyką elektroniczną z akustycznym zestawem perkusyjnym.
rsztaty, prezentacje, wykłady i wystawy związane z instrumentami i eksperymentami dźwiękowymi.