English version Deutsche Version Spanish Version

2. SOLO FESTIWAL

Joshua Abrams, Frank Rosaly
koncerty – sobota, 18 kwietnia godz. 21:00 | warsztaty – niedziela, 19 kwietnia 2015, godz. 12:00

Mark Sanders
koncert – sobota, 25 kwietnia godz. 20:00 | warsztaty – niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 12:00

Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15, Wrocław

W ramach drugiej edycji Solo Festiwal, organizowanego przez Kubę Suchara w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, odbędą się aż trzy koncerty. Już 18 kwietnia zobaczymy dwa występy wirtuozów ze sceny chicagowskiej – basistę Joshua Abramsa i perkusistę Franka Rosaly. Tydzień później zaś zagra brytyjski perkusista Mark Sanders.

Joshua Abrams to multiinstrumentalista, fenomenalny kompozytor i niezwykle uzdolniony aranżer. Znany na chicagowskiej scenie głównie jako wirtuoz kontrabasu, który od wielu lat nieustannie udziela się w niezliczonej ilości zespołów. Jego bardzo oryginalne podejście do gry i kompozycji stawia go w czołówce najbardziej nowoczesnych i kreatywnych twórców, którzy mimo eksperymentu, jaki uprawiają, nie zapominają o ogromnym dorobku i tradycjach muzycznych nie tylko amerykańskich, jak i europejskich czy afrykańskich. Twórca projektu Natural Information Society, który gościł już w Ośrodku Postaw Twórczych w 2013 roku. Wówczas to obok Abramsa i Lisy Alvorado stanęli na scenie Artur Majewski i Kuba Suchar (Mikrokolektyw). Tym razem 18 kwietnia jego solowy występ będziemy mogli usłyszeć i zobaczyć tego samego dnia co koncert Franka Rosaly.

Ten amerykański perkusista od 2001 roku zasila szeregi muzyków chicagowskich, niestrudzenie uczestnicząc w kilkudziesięciu zespołach z kręgu muzyki improwizowanej, jazzu, sceny eksperymentalnej czy rockowej. Rosaly w Chicago jest znany jako fenomenalnie zdolny i płodny nie tylko perkusista, ale i kompozytor czy aranżer. Mimo że najczęściej możemy go usłyszeć w przestrzeni jazzu i muzyki eksperymentalnej, to jego portorykańskie korzenie dają o sobie znać w autorskim projekcie o nazwie ¡Todos de Pie! Podczas koncertu w OPT bez wątpienia będziemy mogli się o tym przekonać.
Joshua Abrams i Frank Rosaly zadeklarowali, że połączą siły i po występach solowych zagrają w duecie – zapowiada Kuba Suchar, pomysłodawca i organizator Solo Festiwal – Zapowiada się niezwykle ciekawa muzyczna uczta.

W kolejną sobotę, tj. 25 kwietnia Solo Festiwal przedstawi kolejnego wirtuoza – jednego z najbardziej aktywnych i cenionych perkusistów brytyjskiej sceny jazzowej – Marka Sandersa. To muzyk, którego gigantyczny dorobek muzyczny świadczy o nieprawdopodobnej pracowitości, podpartej muzyczną świadomością oraz wirtuozerią. W efekcie daje to mieszankę iście wybuchową. Sanders stale współpracuje z największymi muzykami naszych czasów jak Evan Parker, Barry Guy, Tim Berne, Mark Dresser, Bill Laswell, Derek Bailey, Phil Wachsmann i wielu innych. Nieskończona wręcz lista muzyków, z którymi współpracuje, świadczyć może, że podczas II edycji Solo Festiwalu w OPT jego solowy występ będzie prawdziwą perełką. Podczas swoich niezwykle kreatywnych występów solowych prezentuje szalenie bogaty język, z którego jest z resztą dobrze znany muzykom i publiczności całego świata. I dlatego warto, by teraz poznali to mieszkańcy Wrocławia – rekomenduje koncert Kuba Suchar.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji Solo Festiwal w ramach koncertów odbywają się warsztaty muzyczne, prowadzone przez zaproszonych muzyków.

Solo Festiwal w OPT, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Kuba Suchar, to cykl koncertów oraz warsztatów, w czasie których można spotkać się ze znakomitymi muzykami i artystami z obszaru muzyki improwizowanej. W dotychczasowych edycjach festiwalu wystąpili: Axel Dörner, Noël Akechoté, Peter Brötzmann, Jason Adasiewicz, Steve Noble, Rob Mazurek, Angelica Sanchez, Matthew Lux, John Herndon, Zlatko Kaučič, Noritaka Tanaka, Jason Ajemian, Anna Kaluza, Kazuhisa Uchihashi.

Joshua Abrams, Frank Rosaly
bilety: 10/20/30 zł | Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net , wstęp wolny z biletem z koncertu

Mark Sanders
bilety: 10/20/30 zł | Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net , wstęp wolny z biletem z koncertu

patronat: Jazzarium, PolishJazz
www.opt-art.net

O MUZYKACH

Joshua Abrams – multiinstrumentalista, kompozytor, aranżer. Znany na chicagowskiej scenie głównie jako ceniony kontrabasista od wielu lat nieustannie udzielający się w niezliczonej ilości zespołów. Jego oryginalne podejście do gry i kompozycji stawia go w czołówce najbardziej nowoczesnych i kreatywnych twórców, którzy mimo eksperymentów nie zapominają o ogromnym dorobku i tradycjach kultur muzycznych nie tylko amerykańskich, ale i europejskich czy afrykańskich. Twórca projektu Natural Information Society, który mieliśmy okazję i wielką przyjemność gościć w OPT dwa lata temu. Wówczas to obok Abramsa i Lisy Alvorado stanęli na scenie wrocławianie Artur Majewski i Kuba Suchar (Mikrokolektyw). Ideą Abramsa w tym projekcie jest współpraca z wieloma muzykami, a „Society” zyskuje znaczenie kameralne, lecz globalne, tak charakterystyczne dla naszych czasów. Pokazuje tu również kunszt gry na marokańskim guimbri (rodzaj pierwotnej lutni), które wykorzystywane jest w północnej Afryce w czasie rytuałów uzdrawiających. Abrams nie zamyka się w określonym składzie. Na płycie NIS  ”Represencing”  znaleźć możemy wiele wspaniałych nazwisk takich muzyków jak Chad Taylor, Emmet Kelly, David Boykin, Nicole Mitchell, Jason Stein, Jeff Parker, Tomeka Reid czy Michael Zerang.

Nagrał ponad 75 albumów w towarzystwie artystów takich jak: Fred Anderson, The Roots, Prefuse 73,Rob Mazurek’s Exploding Star Orchestra, Fred Anderson, Hamid Drake, Roscoe Mitchell, Bonny „Prince” Billy, Sam Prekop, Mike Reed’s Loose Assembly, Prefuse 73, Savath and Savalis, The Cairo Gang, Roscoe Mitchell, The Fred Anderson trio, Toumani Diabate, Bill Dixon, Tony Conrad, John Tchicai, Theaster Gates and the Black Monks of Mississippi, Joe McPhee, Peter Brotzmann, Rhys Chatham, Kurt Rosenwinkel, Axel Dorner, Fredrik Ljungkvist, Chris Corsano, Damo Suzuki, Bobby Broom, Neil Michael Hagerty, Jandek, Earle Brown, Henry Grimes, Benoit Delbecq, and Craig Taborn.


 

Frank Rosaly – amerykański perkusista, który od 2001 roku zasila szeregi wykonawców Chicagowskich niestrudzenie uczestnicząc w kilkudziesięciu zespołach z kręgu muzyki improwizowanej, jazzu, sceny eksperymentalnej czy rockowej. Rosaly znany jest w Chicago jako fenomenalnie uzdolniony i płodny perkusista, kompozytor i aranżer. Jest również organizatorem wielu wydarzeń muzycznych w tym mieście. Jego niezrównana technika gry na zestawie perkusyjnym nigdy nie wychodzi na plan pierwszy, najważniejszy pozostaje element muzyczności przekazu. Mimo, że możemy usłyszeć go najczęściej w przedsięwzięciach z pogranicza jazzu i muzyki eksperymentalnej to w ostatnim, autorskim projekcie o nazwie ¡Todos de Pie! dają o sobie znać jego portorykańskie korzenie.

Współpracuje z ogromną liczbą muzyków z całego świata takich jak: Bobby Bradford/Frode Gjerstad Quartet, Matana Robert’s Chicago Project, Rob Mazurek’s Mandarin Movie, The Rempis Percussion Quartet, Ingebrigt Haker-Flaten Quintet, Scorch Trio, Nicole Mitchell Ice Crystal Quartet, Jason Stein Quartet, Jeff Parker/Nels Cline Quartet, Josh Abrams’ Natural Information Society, Fred Lonberg-Holm’s Valentine Trio, Keefe Jackson’s Project Project, The Fast Citizens, The Jeb Bishop Trio, Jason Adasievicz’s Rolldown, Jorrit Dijkstra’s Flatlands Collective, Chicago Lucern Exchange, Hearts and Minds, Slow Cycle, Outskirts, Darren Johnston’s Chicago Quintet, Anchor and others.

www.frankrosaly.blogspot.com


 

Mark Sanders – brytyjski perkusista, którego imponujący dorobek muzyczny świadczy o nieprawdopodobnej pracowitości, która podparta świadomością muzyczną oraz wirtuozerią w efekcie daje mieszankę iście wybuchową. Podczas swoich niezwykłych występów solowych prezentuje bogaty język, z którego jest z resztą dobrze znany muzykom i publiczności całego świata. Będziemy mogli się o tym przekonać podczas koncertu we wrocławskim OPT. Koncertował i grał na festiwalach w Wielkiej Brytanii, Europie, Irlandii, Skandynawii, Ameryce, Kanadzie, Turcji, Maroku, Mozambiku, Afryce Południowej i Japonii.

Mark jest również opiekunem i wykładowca w katedrze wolnej improwizacji w Royal Academy of Music. Sanders stale współpracuje z największymi muzykami naszych czasów jak Evan Parker, Barry Guy, Tim Berne, Mark Dresser, Harold Budd, Bill Laswell, Graham Haynes, Derek Bailey, Paul Rutherford, lol Coxhill, John Butcher, Phil Wachsmann i wielu innych. Niekończąca się lista muzyków, z którymi grywa świadczyć może, że podczas II edycji Solo Festiwalu w OPT jego solowy występ będzie prawdziwą perełką.

www.marksanders.me.uk

Richard Scott’s Lightning Ensemble – koncert w OPT

Richard Scott’s Lightning Ensemble

The Lightning Ensemble, led by electronics maestro Dr. Richard Scott, focuses on a highly interactive, conversational post-free jazz form of free music that Scott calls “molecular improvisation” which is influenced disciplines originally pioneered by John Stevens and the Spontaneous Music. Scott’s approach to electronics is fast and visceral and the Ensembles reflects his interest in speed, intensity and collective musical communication. The Lightning Ensemble itself has been in existence for 5 years but the individual players in the group have a much long history of playing together, Scott and Marks have been working together for over two decades in groups such as Grew Trio and Bark!. Marks and Birchall separated in age by 30 years, nonetheless discovered their absolutely compatible natural musical affinity and over the past five years via the very creative improvising scene in the North of England. In April 2014 the quartet released their self titled debut on CD and Bandcamp.

http://richard-scott.net/ensembles/lightning-ensemble/


http://richardscott.bandcamp.com/album/richard-scotts-lightning-ensemble


 

Richard Scott’s Lightning Ensemble – koncert
support: Shepherds of Cats

wtorek – 9 czerwca 2015
godz. 20:00, bilety: 5/10/15/20 zł

5 zł (kursanci OPT i byli kursanci posiadający legitymację OPT)
10 zł (posiadacze karty bibliotecznej MBP ze znaczkiem OK)
15 zł (przedsprzedaż w OPT)
20 zł (w dniu koncertu)

Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15, Wrocław

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/435210213307310/

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Agaty Kalinowskiej

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie „Tylko się nie zakochaj”, które przygotuje kurator Łukasz Rusznica oraz fotografka Agata Kalinowska.

piątek, 24 kwietnia 2015, godz. 18:00
galeria fotograficzna / Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 12, Wrocław

Wystawa czynna do 30 kwietnia 2015.

Więcej: https://www.facebook.com/events/1556499171284799/

HELIKOPTER (4/2015)

46
Hojności

oderwało granatem rękę.

Sprawiedliwość
straciła oczy od gumowych kul.

Modlitwę pobito pałkami na śmierć
przy górnym wejściu do metra Chreszczatyk.

Radość straciła dwóch synów.

Uśmiechowi
odcięto głowę.

Słońce
spaliło się żywcem
w Domu Związków Zawodowych.

46 milionów świadków.

3 marca 2014
HAŁYNA TKACZUK
 
W numerze:

poezja ukraińska (Ostap Sływynski, Olaf Clemensen, Hałyna Tkaczuk, Wasyl Łozinski, Katrina Haddad, Hałyna Kruk, Ołeksij Czupa, Lubow Jakymczuk), Nazar Honczar, Maria Jastrzębska, Ewa Sonnenberg, Paweł „Kelner” Rozwadowski, Barbara Klicka, Paweł Kozioł, Aneta Kamińska, Buddy Giovinazzo, Eugenijus Ališanka, Jaromír Typlt, Aleksandra Zbierska, Michał Kozłowski, Marian Lech Bednarek, Mariusz Jagiełło, Agnieszka Marek oraz Jarosław Klejnberg.

http://opt-art.net/helikopter/
http://www.facebook.com/helikopteropt

PREVIEW | Warszawa | 25-26 kwietnia

PREVIEW to nowy cykl wydarzeń poświęcony zagadnieniom, które zajmują świat współczesnej fotografii. Pierwsze z nich dedykowane jest polskim festiwalom, które rozsiane po całym kraju, zbiorą się pod jednym dachem w trakcie ostatniego kwietniowego weekendu w Warszawie.

Ważnym elementem wydarzenia będą także, zdobywające coraz szersze grono miłośników, książki fotograficzne. W trakcie PREVIEW odbędą się targi, na które najciekawsze księgarnie i wydawnictwa szykują specjalną ofertę dla naszych gości. Warto sprawić sobie trochę przyjemności – wiadomo, iż nic nie pachnie piękniej od świeżego druku, a z fotografią najlepiej wejść w stały i bezpośredni kontakt.

W trakcie targów będzie można, zobaczyć i kupić, publikacje wydane przez Ośrodek Postaw Twórczych.

https://www.facebook.com/events/282866845170673/

Plener foto OPT w Karpaczu – fotodokumentacja


Dziękujemy za wspólny foto plener OPT w Karpaczu (27-29.03.2015)!
Tak było – fotodokumentacja

Tylko się nie zakochaj – wystawa zdjęć Agaty Kalinowskiej

O związkach, relacjach miłosnych i pustej przestrzeni, którą tak bardzo boimy się wypełnić, opowiada najnowsza wystawa w Miejsce przy Miejscu. Tylko się nie zakochaj Agaty Kalinowskiej to seria zdjęć dotykających tematu intymnych relacji i wszelkich wynikających z nich komplikacji.

wernisaż: czwartek | 26 marca 2015 | godz. 19:00
wystawa czynna do 30 kwietnia 2015

Galeria fotograficzna / Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 12, Wrocław Nadodrze

Wydarzenie na FB https://www.facebook.com/events/1556499171284799/

„Tylko się nie zakochaj” to rodzaj frazy, którym atakujemy kogoś, kto podszedł za blisko, lub powtarzamy sobie, aby uciec przed własnymi nadziejami i strachem. Zdjęcia Agaty Kalinowskiej mówią przede wszystkim o skomplikowanych relacjach z kobietami: kochankami, przyjaciółkami i siostrami.
Jak mówi sama artystka: Ze zdjęć, które robiłam przez lata, wyłania się obraz moich skomplikowanych relacji z nimi, tych krótkich i intensywnych, tych przygodnych i tych wieloletnich, zmieniających swój charakter w sposób dość nieprzewidywalny. Opowiadam o sobie i najbliższych mi ludziach, o naszej niedojrzałości, potrzebie szukania skrajnych emocji i zaburzonej komunikacji.

Fotografie Kalinowskiej odwołują się do postdokumentalnej estetyki fotografii blogowej, szybkiego reagowania na rzeczywistość, wibrujących kolorów spotęgowanych użyciem wbudowanej lampy błyskowej i niespokojnego kadrowania. Małoobrazkowy aparat w rękach Kalinowskiej nie jest tylko narzędziem imprezowej pamięci podręcznej. Jej zdjęcia to często spokojne, pudrowe wręcz portrety, melancholijne pejzaże czy klasyczne zdjęcia z rodzinnego albumu. Podobnie jak kiedyś Corine Day Kalinowska nieustanie fotografuje swoją codzienność. Bezwzględnie i konsekwentnie rejestrując najpiękniejsze i najsłabsze jej przejawy.

Kurator: Łukasz Rusznica

Agata Kalinowska
Fotografii uczyła się we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych. Absolwentka kulturoznawstwa i dziennikarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Pisała dla magazynu „BIURO” oraz polskiej edycji „VICE”. Prowadzi bloga www.relativelyhuman.blogspot.com, gdzie pisze m.in. o pracy za barem, którą wykonuje od kilku lat. Swoje zdjęcia prezentowała m.in. na wystawie zbiorowej Niektórzy myślą, że jesteśmy brzydcy (Studio BWA Wrocław, 2010) oraz indywidualnych: Yes I am (Falanster, Wrocław 2009) i Jak się goi to swędzi (Galeria Szewska 36, Wrocław, 2009). W fotografii interesują ją ludzie, szczególnie osobiste historie bliskich osób. Zdjęcia z cyklu Skóra opowiadają o pożądaniu.

O galerii Miejsce przy Miejscu
Miejsce Przy Miejscu (MpM) to filia Ośrodka Postaw Twórczych na wrocławskim Nadodrzu. W placówce znajdują się galeria fotograficzna, Pracownia Grafiki Warsztatowej i Książki Unikatowej oraz Pracownia Letterpress.
www.facebook.com/MiejscePrzyMiejscu

Rozmowy z Filipem Zawadą (magazyn Szum, Xięgarnia)

O fotografii, patrzeniu i więcej, przy okazji zbiorowej wystawy Skóra w galerii Awangarda z Filipem Zawadą (Fotografia OPT) rozmawiała Beata Bartecka. Zapraszamy do lektury.

(…) Czy, po tylu latach uczenia i zajmowania się fotografią, widzisz różnicę w tym, jak ludzie podchodzą do nauki fotografowania i do samej fotografii?

Różnica jest ogromna. Na pierwszych kursach szesnaście lat temu koncentracja na pracy, na robieniu zdjęć, na patrzeniu była nieporównywalnie większa niż teraz. Obecnie, największą pracę, jaką moim zdaniem wykonujemy nad ludźmi, to nauka patrzenia od nowa. Wiele osób tak naprawdę nie widzi nic. Albo widzą kalkami, schematami, głupotami. Duża część osób, z tych, które przychodzą do naszej pracowni, chce nauczyć się właśnie takich schematów. A to jest bez sensu. By zrobić zdjęcie ma się czasem ułamek sekundy, a zanim mózg przewertowałby milion schematów, które ma zapamiętane, to dawno to zdjęcie by zniknęło. Skupienie ludzi jest bardzo osłabione. Teraz większość ludzi nie robi zdjęć, tylko je ogląda. Po zrobieniu jednego, wszyscy od razu patrzą na ekran aparatu. Całkowicie tego zabraniam, każę zaklejać te ekrany. Mówię: Macie robić zdjęcia, a nie patrzeć na ekrany. Wy robicie zdjęcie, patrzycie na ekran, a przed wami dalej dzieje się historia, która jest istotna. Analogowe aparaty powodowały niespodzianki. (…)

Czytaj całość na stronach Magazynu Szum http://bit.ly/1ECOssr


Gościem 109. odcinka Xięgarni był człowiek tysiąca talentów – Filip Zawada. Pretekstem do rozmowy z artystą, Filipem Itoito, była jego szczególna publikacja „Pod słońce było”.

„Nigdy nie chciałem być ani pisarzem, ani łucznikiem, ani nikim innym. Życie podkładało mi te rzeczy i okazało się, że jednak mogę się nimi zajmować. Dlatego najważniejszą rzeczą dla mnie jest to, żeby życie spędzać jakoś. Ja nie chcę być doskonałym pisarzem, nie chcę być też doskonałym łucznikiem, nie chcę być nikim doskonałym. Chcę mieć doskonałe życie” – zapewniał Filip Zawada.

109. odcinek Xięgarni – kliknij tutaj
Rozmowa z Filipem Zawadą, będąca kontynuacją wywiadu emitowanego w Xięgarni na antenie TVN24. – kliknij tutaj

Noël Akchoté & Mikrokolektyw – płyta

Spotkanie Mikrokolektywu z Noël’em Akchot’em – francuskim mistrzem gitary, muzykiem, który niczym kameleon adaptuje się zarówno w realiach wolnej jazzowej improwizacji, awangardowej kameralistyki, eksperymentalnej elektroniki, czy też jako interpretator muzyki klasycznej, oraz… piosenek Kylie Minouge – jest zapisem zaskakująco kameralnej, improwizowanej sesji nagraniowej, do której doszło w styczniu 2014, we wrocławskim Ośrodku Postaw Twórczych. Jej owocem jest świeżo wydana, w labelu Francuza (Noël Akchoté Downloads), godzinna płyta wymagająca od słuchacza wzmożonej koncentracji i podzielności uwagi. (…) http://1uchem1okiem.blogspot.com/2015/01/mikroimprowizacja-noel-akchote.html

Posłuchaj nowej płyty Noëla Akchoté & Mikrokolektyw

Filip Zawada – Pod słońce było

Ostatnia publikacja Biura Literackiego w 2014 roku nosić będzie tytuł Pod słońce było i ukaże się… 31 grudnia. Będzie to kolejna po Psach pociągowych (2011) w serii Proza książka Filipa Zawady (Fotografia OPT). Autor bierze tutaj na warsztat swoją własną biografię i wspomnienia.

Przy okazji pierwszej książki prozatorskiej wrocławskiego poety i muzyka Wojciech Browarny pisał: „Zmysł obserwacyjny Filipa Zawady, daleki od maniery realistycznej, jest połączeniem wrażliwości Mrożka i Stachury. Psy pociągowe to dobrze odmierzona dawka ironii, filozofii życia i sentymentalizmu”.

Co ciekawe tegoroczny plan wydawniczy Biura w pierwszych dniach 2014 roku zainaugurowała poetycka książka Filipa Zawady pt. Trzy ścieżki nad jedną rzeką sumują się. Premierowy zbiór będzie więc kolejnym prezentem dla wszystkich entuzjastów czarnego humoru i błyskotliwości autora.

Więcej na stronach wydawcy – Biura Literackiego.
Kup książkę w dobrej cenie w sklepie OPT – kliknij tutaj
Polecamy!

Nauka gry na perkusji – kurs w OPT

Zapraszam na kurs nauki gry na perkusji
Zapisy: robot@opt-art.net
Kuba Suchar

Międzyczasy i Fenomenalne Powierzchnie Tnące - nowe fotoalbumy OPT

Arnau Vidal Cascalló – Międzyczasy

Autor: Arnau Vidal Cascalló
Tytuł: Międzyczasy
Nakład: 500
Rok: 2014
Objętość: 96 str. + okładka + obwoluta
Format bloku książki 180×126.9
Liczba kolorów: wnętrze 2+2, okładka 2+2, obwoluta 1+0
Papier: wnętrze Munken Print White 115g, okładka Munken Print White 300g, obwoluta: kalka 200g żółta
Rodzaj oprawy: szyto-klejona
Premiera: 20 marca 2014
Kupuję!


 


 

Fenomenalne Powierzchnie Tnące – podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS*

Autor: autorami zdjęć są dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat, podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS*, uczestnicy warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez wykładowców Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu – Filipa Zawadę i Krzysztofa Solarewicza. Podopieczni mogli na co dzień samodzielnie fotografować, korzystając z prostych aparatów, kompaktów.
Tytuł: Fenomenalne Powierzchnie Tnące
Nakład: 500
Rok: 2014
Objętość: 92 str. + okładka
Format bloku książki 210×140
Liczba kolorów: wnętrze 4+4, okładka 4+4
Papier: wnętrze Munken Pure 150 g, okładka Munken Pure 300g
Rodzaj oprawy: szyto-klejona
Premiera: 23 czerwca 2014
Kupuję!

Miejsce Przy Miejscu – filia OPT na Nadodrzu już otwarta!Miejsce przy Miejscu – nowe miejsce na Nadodrzu!

pl. Strzelecki 12, 50-224 Wrocław

Miejsce Przy Miejscu to filia Ośrodka Postaw Twórczych na Nadodrzu. W placówce znajdują się Pracownia Grafiki Warsztatowej i Książki Unikatowej, Pracownia Letterpress oraz galeria fotograficzna. Zapraszamy!

Godziny otwarcia galerii fotograficznej:

  • pon. – wt.: 14:00 – 20:00
  • śr.: 12:00 – 18:00
  • czw.: 14:00 – 20:00
  • piąt.: 12:00 – 18:00

Szczegółowe informacje o wystawach i pracowaniach na stronie placówki Miejsce Przy Miejscu.

Legitymacja OPT – dla byłych kursantów

 

Byłych kursantów OPT zachęcamy do wyrobienia legitymacji OPT, która uprawnia do zakupu biletu w cenie 5 złotych – na każdą, dowolną imprezę organizowaną przez OPT do końca 2015 roku. Ponadto, posiadacz legitymacji uprawniony jest do zakupu dowolnego wydawnictwa znajdującego się w sklepie OPT z 30% zniżką!

W celu otrzymania legitymacji należy dostarczyć na adres info@opt-art.net następujące dane:

  • imię, nazwisko
  • nazwa i czas trwania kursu
  • zdjęcie „paszportowe” w wersji cyfrowej

Oferta skierowana jest tylko do osób, które uczestniczyły w kursach organizowanych przez OPT. Jeżeli masz kontakt z dawnym kursantem OPT – poinformuj tę osobę. Legitymacje będą wydawane osobom zainteresowanym w biurze OPT.

Organizujemy koncerty, pokazy filmowe, wystawy, warsztaty, plenery. Dwa razy do roku ogłaszamy zapisy do pracowni. Więcej informacji na stronach OPT.

Książki, albumy, płyty i plakaty – Sklep OPT

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego e-sklepu. W pancernej szafie specjalnie dla was książki, albumy, płyty i plakaty, czyli wszystko to, co może stanowić miły upominek dla was i waszych bliskich.

Studio fotograficzne OPT | do wynajęcia

 

Informujemy o możliwości wynajmu studia fotograficznego wraz ze studyjnym sprzętem oraz ew. asystentem.

Szczegółowe informacje oraz cennik.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach organizowanych przez OPT, wyślij wiadomość z tematem "OPT - tak" na adres info@opt-art.net.

Dane adresowe subskrybentów nie będą w żaden sposób udostępniane osobom trzecim. W celu wykreślenia adresu z naszej bazy wystarczy wysłać wiadomość z tematem OPT-NIE.