English version Deutsche Version Spanish Version

FOTOGRAFIA

TEKSTY

KURSY

INNE

Pomalujmy pokój na biało – wystawa zdjęć Anny Chmielińskiej

Wszystko jest na zdjęciach

Śnieżny taras w górskim uzdrowisku. Rzędy krzeseł zwrócone w stronę „widoków”, które są wliczone – podobnie jak dobre powietrze i źródła termalne – w dobroczynność SPA. A jednak, mimo „dobrej pogody”, zdjęcie wprowadza niepokój. Nie ma na nim ludzi. Puste krzesło jest metaforą braku, nagle zdjęcie można opisać wyłącznie poprzez kategorię braku: coś tu było i nie ma. Skończyło się. Byli ludzie i poszli. W ten sposób trafiamy do punktu, który przeczuwaliśmy od początku: to nie jest niewinna pocztówka, a uczucie grozy jest uzasadnione.
Nie może być mowy o pomyłce. Świadczy o tym kolejne zdjęcie: młody mężczyzna, śpiący w samochodzie. Na zdjęciu trwa słodki bezwład sierpnia, nagie ciało rozrzucone niedbale na tylnym siedzeniu: pozbawione kontroli i tym samym odklejone od społecznej persony. Obraz relaksu, błogiej leniwości rozgrzanego popołudnia, schodzi się znienacka z obrazem śmierci.
Ekscytujące jest patrzenie jak zdjęcia wzajemnie się podbijają. W jaki sposób układ zależności i odniesień wpływa na zmianę znaczenia każdego obrazu. Jak solennie buduje narrację i treść. To samo zdjęcie w zależności od kontekstu jest smutne albo „szczęśliwe”, ironiczne bądź żarliwe. Może mu zaszkodzić złe sąsiedztwo: odebrać mu głos. Albo odwrotnie: oświetlić je, skontrastować. Dlatego na wystawie oglądamy tylko kilka zmyślnie wybranych prac. Redukcja przybiera formę głodu, niezaspokojenia, które jednak widz odbiera jako gest otwarcia. Gest odważny i pełen elegancji: żadnych dopowiedzeń. To ruchoma mapa asocjacji, które można przyjąć za dobrą monetę, potraktować jako własne. Ale także odrzucić.
Napięcie w pracach Anny Chmielewskiej wynika właśnie z tego dysonansu. Nie ma tu dosłownych, ordynarnych czy pornograficznych obrazów śmierci. Ponure skojarzenie przychodzi w drugim objęciu i jest odległe, ale już nieodzowne, jak słowo, które mamy na końcu języka. A to sprawia, że podbite mrokiem zdjęcia działają na nas mocniej; afekt ma na nas silniejszy wpływ, kiedy jest nieuświadomiony.
Na jednym z ujęć widzimy dziewczynę pływającą na materacu pośrodku pustego akwenu – nie ma innych ludzi, a plaża jest dzika, skalista. Może oglądamy wypełniony zimną wodą kamieniołom? To wakacyjna sytuacja, dziewczyna leży swobodnie na materacu, a jednak ma twarz zwróconą w dół i wyciągnięte ręce, jakby szukała czegoś w wodzie. Z czasem zdajemy sobie sprawę, że jest coś złowrogiego w tym zdjęciu: dziewczyna ogląda dno. Jej samotność przestaje być melancholijna, staje się złą wróżbą.
A jednak jest coś, co sprawia, że włoski stają nam dęba na skórze: prześwietlone zdjęcia, worki pełne śmieci, które się wnosi, wynosi, a które w perspektywie egzystencjalnej przedstawiają nasz nudny metabolizm. I zaraz w kontrze coś miłosnego: czułość i ciepło, które jednak mają swój ciemny rewers.

Agnieszka Wolny-Hamkało


 

Pomalujmy pokój na biało – wystawa zdjęć Anny Chmielińskiej

wernisaż: czwartek – 23 czerwca 2016, godz. 19:00
wystawa czynna: 23.06 – 05.08.2016

tekst towarzyszący wystawie: Agnieszka Wolny-Hamkało
kurator: Łukasz Rusznica

galeria fotograficzna Miejsce przy Miejscu
pl. Strzelecki 12, Wrocław

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/1629902400670060/

Zakończenie semestru letniego w OPT

Tradycyjnie już zapraszamy na zakończenie semestru letniego. 27 czerwca (poniedziałek) spotykamy się w pieleszach OPT, gdzie po raz kolejny wspólnie pożegnamy zajęcia, powitamy wakacje, uściskamy dłonie i wymienimy uśmiechy.
W przypadku pięknej pogody naturalnie ugniatamy trawnik kocykiem oraz ciałem. Będzie muzyka, owoc, sok. Jeśli pogoda zmusi nas do przyjęcia innej opcji – wchodzimy w mury. Tak czy owak, planujemy miło spędzić czas w zacnym gronie. Gorąco zapraszamy wszystkich kursantów (byłych i obecnych), przyjaciół i znajomych naszego Ośrodka, wszystkich ludzi dobrej woli.

W nienapiętym programie:

- piknik (weźcie koce, jadło & napoje itp.)
- kamera otworkowa przed Opetem (Jarek & Arnau opowiedzą co i jak)
- relaks (sami wiecie)
- wykład foto, gość specjalny: Maciek Bujko – dyrektor festiwalu TIFF opowie o tegorocznej edycji festiwalu oraz konkursach fotograficznych, które w jego ramach się odbywają
- fotoalbumy kursantów
- wydawnictwa OPT
- selektor muzyczny: Rasta Rastamta

Orientacyjna czasówka:

17:00 – 19:00 startujemy przed Opetem, relaks, kamera otworkowa, piknik, muzyczka, grill, ogórki małosolne, te sprawy
19:00 – 20:30 wykład foto w dużej sali, Maciek Bujko / TIFF opowiada, fotoalbumy itd.
20:30 – ??:?? przygrywa Rasta Rastamta, grillowania i relaksu ciąg dalszy, rozmowy w kuluarach, szeroko pojęte przyjemności, sklep jest blisko :-)

Rasta Rastamta – kolektyw selektorski zakochany w czarnym winylowym krążku, z którego na ich imprezach wydobywają się głównie dźwięki z epoki cyfrowego reggae. Prócz skocznych rytmów raggamuffin i głębokiego brzmienia digitalu, swoją selekcję opierają na wszelkich wcześniejszych odmianach muzyki jamajskiej – od ska i rocksteady przez roots reggae po rub-a-dub. Kolektyw rozpoczął swoją działalność w 2007 roku w Bielsku-Białej, w 2013 roku zwyciężył w poznańskim Young Blood 45 Shooter Clash. W międzyczasie zagrał wiele imprez w najróżniejszych miejscach w Polsce, przede wszystkim zaś we Wrocławiu, w którym od kilku lat pomieszkuje. Miejscowej publice dał poznać się przede wszystkim grając cykliczne imprezy Reggae Night w Alive oraz Dancehall Power w K12.

Do zobaczenia!
Zespół OPT


 

poniedziałek – 27 czerwca 2016

Ośrodek Postaw Twórczych
ul. Działkowa 15, Wrocław

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/252362581798895/

HELIKOPTER (6/2016)

W numerze:

Wioletta Grzegorzewska, Anthony Joseph, Piotr Maur, Konrad Wojtyła, Joanna Lech, Paweł Podlipniak, Joanna Fligiel, Jan Krasnowolski, Karol Graczyk, Marek Schainer, Miłka Malzahn, Mirosław Drabczyk, Olejarz & Prejs, Jarosław Klejnberg, Baczu & MLB, Monika Luque-Kurcz, Małgorzata Kulisiewicz, Kordian Michalak oraz Kornel Jasiński (foto).

fot. Kornel Jasiński

http://opt-art.net/helikopter/

Techniki szlachetne  fotografii – kurs wakacyjny / warsztaty

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy kurs technik szlachetnych fotografii w OPT – technik graficznych opartych na wykorzystaniu światłoczułości i garbujących właściwości chromianów, a także innych związków światłoczułych, ale też tradycyjnej fotografii jako materiału wyjściowego.

Od technik stricte graficznych odróżnia je niepowtarzalność procesu technologicznego, prowadzącego z reguły do otrzymania pojedynczej, unikatowej odbitki/obrazu. O tych i wielu innych ciekawych reakcjach zachodzących w świecie fotografii dowiecie się na kursie od Arnaua Vidala Cascalló już w czerwcu i lipcu. Nie przegpacie!

Kurs jest wstępem do najważniejszych technik szlachetnych w fotografii.
Uczestnik kursu będzie miał okazję zapoznać się z następującymi technikami:

 • Cyjanotypia


W tym procesie otrzymuje się kopie koloru niebieskiego o wysokim kontraście.
W tym roztworze, żelazo jest elementem aktywnym, który reaguje na światło.

 • Guma dwuchromianowa


W tej technice używa się roztworu światłoczułego zmieszanego z pigmentami mineralnymi. Obraz uzyskany jest tego samego koloru co użyty pigment.

 • Papier solny


Do uzyskania kopii wykorzystuje się roztwór na bazie srebra.
Papier pokrywa się żelatyną. Obraz uzyskiwany w tej technice ma tonację brązową.

 • Albumina


Używa się tego samego roztworu co w technice papieru solnego,
ale dopiero po uprzednim nałożeniu albuminy (białka jajka) na papierze.
Jest to technika, dzięki której uzyskuje się największą ostrość i dużą głębią cieni.


 

Miejsce kursu: Ośrodek Postaw Twórczych, ul. Działkowa 15, Wrocław
Prowadzący: Arnau Vidal Cascalló
Terminy: czerwiec i lipiec 2016
Cena całego kursu: 400zł, cena I bloku – 300 zł
Zgłoszenia: arnau@opt-art.net, tel. 726 609 606

Kurs został podzielony na dwa bloki tematyczne według technik. Uczestnicy mogą wziąć udział w całym kursie lub tylko w wybranym bloku. Warsztaty odbędą się w grupach minimum 3, a maksimum 5-osobowych. Ilość miejsc jest ograniczona. Materiały są w cenie kursu.

Szczegółowe informacje o kursie dostępne są na stronie:
http://opt-art.net/technikiszlachetne/

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/732978730177428/

Papier a wizja artystyczna | Barwa w druku offsetowym a cyfrowym – fotodokumentacja

Papier a wizja artystyczna | Barwa w druku offsetowym a cyfrowym

Spotkanie w OPT – 3.06.2016
Papier – firma Panta
Barwa – Color Management Consulting
Prowadzenie: Pracownia Projektowania Graficznego w OPT

fot. OPT / Michał Iwaszko

ProfiLab TIFF Open 2016 | TIFF Festival // Rivers and Roads
Nabór: 01.05 – 30.06.2016 r.

1 maja ruszył nabór zgłoszeń do ProfiLab TIFFOPEN, czyli dawnej sekcji Debiuty, odbywającej się w ramach międzynarodowego festiwalu fotografii TIFF Festival.

ProfiLab TIFF OPEN otwiera się na nowe pomysły i poszerza dotychczasową ideę Debiutów. Jak co roku poszukujemy nieszablonowego spojrzenia i świeżości, które nie musi już należeć do debiutanta. Spośród nadesłanych zgłoszeń we współpracy z kuratorami, będącymi jednocześnie jurorami konkursu, wybierzemy 4 artystów, którym udzielimy profesjonalnego wsparcia merytorycznego i promocyjnego podczas realizacji autorskich projektów.

Do udziału w TIFFOPEN zapraszamy studentów i absolwentów szkół artystycznych, amatorów, freelancerów, ale także tych, którzy mają już na swoim koncie dokonania na polskiej i światowej scenie fotografii. Nagrodzone projekty zostaną zaprezentowane podczas tegorocznej edycji TIFF Festival 2016 // Rivers & Roads we wrocławskich przestrzeniach ekspozycyjnych: Galeria Entropia, Galeria OKO oraz IP Studio.

Tegoroczny TIFFOpen wspiera firma ProfiLab, która wyprodukuje wszystkie nagrodzone wystawy. Każdy z laureatów otrzyma wyjątkową możliwość zrealizowania swoich zdjęć na najwyższym poziomie, co będzie możliwe dzięki najnowszym technologiom oraz wieloletniemu doświadczeniu w technikach obrazowania i wydruku.

Regulamin: http://tiff.wroc.pl/pl/program/tiff-open/
Więcej: https://www.facebook.com/events/224664817904002/

Na ​zgłoszenia czekamy do 30 czerwca, do godziny 23:59! Powodzenia!
W razie pytań lub problemów dotyczących zgłoszeń do sekcji prosimy o kontakt: e.urbanowicz@tiff.wroc.pl

źródło: info prasowe TIFF

Przewodnik po zaminowanym terenie – HELIKOPTER – antologia tekstów z lat 2011-2015

Od Redakcji:

Antologia zawiera wybór tekstów zamieszczonych w sieciowych publikacjach magazynu „HELIKOPTER” w latach 2011-2015. Czasopismo to, przyciągające uwagę coraz większej ilości czytelników, redagowane jest przez Krzysztofa Śliwkę i ukazuje się od 2003 roku, a jego wydawcą jest wrocławski Ośrodek Postaw Twórczych.

Od roku 2011 w „HELIKOPTERZE” opublikowane zostały utwory kilkuset autorek i autorów, w tym także wiele przekładów literatury obcojęzycznej. Wydawcy miesięcznika nadali mu otwartą formułę, w której podstawowym kryterium doboru tekstów jest ich jakość literacka, dzięki czemu na jego łamach mogą spotykać się autorzy różnych generacji, reprezentujący rozmaite literackie (i pozaliterackie) światopoglądy i preferencje stylistyczne czy estetyczne. Owa otwarta formuła redakcyjna sprawia, że właściwie w każdym numerze „HELIKOPTERA” znaleźć można interesujące, dialogowe zestawienia tekstów, które – przy całym indywidualnym zróżnicowaniu postaw artystycznych i życiowych doświadczeń autorek i autorów – dotykają pewnych wspólnych sfer obecnych w naszej współczesności.

Podczas pracy redakcyjnej nad antologią zależało nam przede wszystkim na tym, żeby oddawała ona ów dialogowy charakter miesięcznika „HELIKOPTER”. Dlatego też od początku było dla nas jasne, że powinniśmy nadać tej publikacji układ problemowy, by w poszczególnych rozdziałach odsłonić i wyakcentować najistotniejsze z naszego punktu widzenia obszary, ku którym kierują się pytania, emocje i intelektualne gry twórców.

HELIKOPTER – antologia tekstów z lat 2011-2015

Wybór i opracowanie: Krzysztof Śliwka, Marek Śnieciński
Wydawca: Ośrodek Postaw Twórczych / Biuro Festiwalowe IMPART 2016

Format: A5
Ilość stron: 512
ISBN: 978-83-917373-4-7
Sprzedaż: Sklep OPT (towar dostępny od 29.02.2016)

Antologia – spis treści (.pdf)
Antologia – notki biograficzne (.pdf)

Helikopter w sieci: www.opt-art.net/helikopter

Przewodnik po zaminowanym terenie - HELIKOPTER - antologia tekstów z lat 2011-2015

Ponad Granicami / Beyond Borders – program ESK

Rusza kolejna część młodzieżowego projektu „Ponad Granicami”, w postaci wielu różnych wydarzeń na przestrzeni od marca do września 2016 r.

Festiwal ma na celu promowanie zdolności krytycznego myślenia, poznawanie innych kultur i wychodzenie poza stereotypy. Oferujemy dużo dobrej zabawy, artystycznych inspiracji i poznania ciekawych młodych ludzi.

Do tej pory w projekcie wzięło udział ponad 100 uczniów wrocławskich szkół. Dołącz do nich!

Rekrutacja, informacje o programie – http://beyondbordersfestival.org/

Projekt jest całkowicie DARMOWY, przeznaczony dla młodzieży w wieku 14-18 lat. Składa się z kilku następujących po sobie części:

 • Filmowe Inspiracje projekcje filmowe (5 irańskich filmów wybranych przez Teherańską młodzież. Średnia ocena IMDB to 8/10) w Kinie Nowe Horyzonty. 14-18.03.2016
 • Przestrzeń Kreacji – warsztaty artystyczne pod okiem wrocławskich artystów. 18.04 – 22.05.2016
 • Festiwal – festiwal filmowy połączony z wystawą artystycznych dzieł młodzieży w Kinie Nowe Horyzonty. 10 – 12.06.2016
 • Przestrzeń Wyobraźni – warsztaty teatralne i spektakle z udziałem młodzieży. 8.08 – 4.09.2016

Strona rekrutacji: http://beyondbordersfestival.org/news/rekrutacja2016/
Strona domowa projektu: http://beyondbordersfestival.org/
Profil FB https://www.facebook.com/BeyondBordersFestival

Projekt jest wpisany w program Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

Hanna Janczak – Lekki chłód

KIEDY

Pytam bo jestem już lekko rozleniwiona ale ciągle wilgotna
i twarda jak woda. Przyszłość się otwiera, papieros zwisa
jak złamana kończyna i tracę głowę od czytania, że życie wchodzi
w fazę schyłkową. Stąd planuję serię szybkich wypraw po bezdrożach.
Jeżeli wejdziesz możesz zostać. W drodze na koniec mam nawet apteczkę
i pusty słoik po ogórkach na ostatni łyk powietrza. A jakby się nie dało
zsynchronizować języków wykopię głęboki dół i schowam w nim oczy
żeby umiały wyrosnąć ze środka i wszerz grudkowatych ściegów dżdżownic
kiedy wychodzisz ze mnie i pozostajesz w środku.


Projekt okładki: Artur Skorwoński

Napięcia w wierszach Hanny Janczak pochodzą z kontrastów między wymiarem egzystencjalnym tej poezji a jej językiem. Potoczne, intymne doświadczenie związane z byciem matką, córką, kochanką wyrażane jest poprzez język, który precyzyjnie je opisuje: identyfikuje i przyszpila elementy codzienności. Balansowanie pomiędzy językiem potocznym i wysublimowaną, zaskakującą metaforą, czasem przywołaną na zasadzie wolnych skojarzeń – idealnie wyraża idiom współczesnej polskiej poezji. Szczególnie cenne w poezji Janczak jest umiejętne kontrastowanie zmysłowości z ostrością widzenia (siebie i świata). Przy czym tekst osiąga własną linię melodyczną i silny, jakby podskórny rytm, który buduje spójną strukturę i pomaga czytelnikowi wejść w świat literackich peregrynacji. Jest w tych wierszach pierwotna radość zabawy językiem z jednej strony – z drugiej zaś dbałość o precyzję komunikacji. To cenna pozycja, która przynosi przyjemność i wartość poznawczą, rozbudza wyobraźnię i stanowi intelektualne wyzwanie.

Agnieszka Wolny-Hamkało


Biogram autorki

Hanna Janczak zajęła drugie miejsce w konkursie poetycko-prozatorskim „Koniec świata” organizowanym przez wydawnictwo Koobe (styczeń 2013). Przygotowała i przedstawiła wiersze własne z zespołem muzycznym podczas Międzynarodowych Dni Teatru projekt Elektropoezja Wrocław, Klub Firlej 2014. Wystąpiła podczas Miasta Poezji Lublin 2014 Debiuty 2014 oraz wzięła udział w koncercie muzycznym połączonym z prezentacją wierszy podczas tego samego festiwalu. Zdobyła wyróżnienie w 21. ogólnopolskim konkursie poetyckim im. Marii Pawlikowskiej- Jasnorzewskiej, (Katowice 2014) i wyróżnienie w 10. Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „O Strzałę Erosa” (Nowa Sól, Maj 2013). Prowadziła warsztaty z poezji współczesnej dla młodzieży w LO w Lublinie. Publikowała utwory poetyckie i prozatorskie w czasopismach Chimera, Cegła, Magazyn Lost and Found, na stronach Fundacji Karpowicza czy w Śląskiej Strefie Gender. Mieszka we Wrocławiu, jest mamą Antoniego.


 
Wydawnictwo Igloo – www.igloo.pl
Wydawnictwo Igloo jest marką wydawniczą Towarzystwa Aktywnej Komunikacji
ISBN 978-83-63945-08-4

Sprzedaż: kup@wigloo.pl
Patronat medialny: Ośrodek Postaw Twórczych, Cegła, Ksiazka.net.pl, Szuflada.net

Wrocław 2015
Wydanie I

Nauka gry na perkusji – kurs w OPT

Zapraszam na kurs nauki gry na perkusji
Zapisy: robot@opt-art.net
Kuba Suchar

Kuba Suchar – koncerty chroniczne w Brzuchu.
53 tygodnie, 53 koncerty, 1.5 tony, 650 biletów, 650 słuchaczy, 1 perkusista, rok muzyki.

BRZUCH – Centrum Trawienia Wizji, ul. Białoskórcznia 26, Wrocław.
każda środa, godz. 20:00, bilet: 10 zł

Rozmowy z Filipem Zawadą (magazyn Szum, Xięgarnia)

O fotografii, patrzeniu i więcej, przy okazji zbiorowej wystawy Skóra w galerii Awangarda z Filipem Zawadą (Fotografia OPT) rozmawiała Beata Bartecka. Zapraszamy do lektury.

(…) Czy, po tylu latach uczenia i zajmowania się fotografią, widzisz różnicę w tym, jak ludzie podchodzą do nauki fotografowania i do samej fotografii?

Różnica jest ogromna. Na pierwszych kursach szesnaście lat temu koncentracja na pracy, na robieniu zdjęć, na patrzeniu była nieporównywalnie większa niż teraz. Obecnie, największą pracę, jaką moim zdaniem wykonujemy nad ludźmi, to nauka patrzenia od nowa. Wiele osób tak naprawdę nie widzi nic. Albo widzą kalkami, schematami, głupotami. Duża część osób, z tych, które przychodzą do naszej pracowni, chce nauczyć się właśnie takich schematów. A to jest bez sensu. By zrobić zdjęcie ma się czasem ułamek sekundy, a zanim mózg przewertowałby milion schematów, które ma zapamiętane, to dawno to zdjęcie by zniknęło. Skupienie ludzi jest bardzo osłabione. Teraz większość ludzi nie robi zdjęć, tylko je ogląda. Po zrobieniu jednego, wszyscy od razu patrzą na ekran aparatu. Całkowicie tego zabraniam, każę zaklejać te ekrany. Mówię: Macie robić zdjęcia, a nie patrzeć na ekrany. Wy robicie zdjęcie, patrzycie na ekran, a przed wami dalej dzieje się historia, która jest istotna. Analogowe aparaty powodowały niespodzianki. (…)

Czytaj całość na stronach Magazynu Szum http://bit.ly/1ECOssr


Gościem 109. odcinka Xięgarni był człowiek tysiąca talentów – Filip Zawada. Pretekstem do rozmowy z artystą, Filipem Itoito, była jego szczególna publikacja „Pod słońce było”.

„Nigdy nie chciałem być ani pisarzem, ani łucznikiem, ani nikim innym. Życie podkładało mi te rzeczy i okazało się, że jednak mogę się nimi zajmować. Dlatego najważniejszą rzeczą dla mnie jest to, żeby życie spędzać jakoś. Ja nie chcę być doskonałym pisarzem, nie chcę być też doskonałym łucznikiem, nie chcę być nikim doskonałym. Chcę mieć doskonałe życie” – zapewniał Filip Zawada.

109. odcinek Xięgarni – kliknij tutaj
Rozmowa z Filipem Zawadą, będąca kontynuacją wywiadu emitowanego w Xięgarni na antenie TVN24. – kliknij tutaj

Międzyczasy i Fenomenalne Powierzchnie Tnące - nowe fotoalbumy OPT

Arnau Vidal Cascalló – Międzyczasy

Autor: Arnau Vidal Cascalló
Tytuł: Międzyczasy
Nakład: 500
Rok: 2014
Objętość: 96 str. + okładka + obwoluta
Format bloku książki 180×126.9
Liczba kolorów: wnętrze 2+2, okładka 2+2, obwoluta 1+0
Papier: wnętrze Munken Print White 115g, okładka Munken Print White 300g, obwoluta: kalka 200g żółta
Rodzaj oprawy: szyto-klejona
Premiera: 20 marca 2014
Kupuję!


 


 

Fenomenalne Powierzchnie Tnące – podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS*

Autor: autorami zdjęć są dzieci i młodzież w wieku 10-15 lat, podopieczni Stowarzyszenia Ocalić Szansę SOS*, uczestnicy warsztatów fotograficznych, prowadzonych przez wykładowców Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu – Filipa Zawadę i Krzysztofa Solarewicza. Podopieczni mogli na co dzień samodzielnie fotografować, korzystając z prostych aparatów, kompaktów.
Tytuł: Fenomenalne Powierzchnie Tnące
Nakład: 500
Rok: 2014
Objętość: 92 str. + okładka
Format bloku książki 210×140
Liczba kolorów: wnętrze 4+4, okładka 4+4
Papier: wnętrze Munken Pure 150 g, okładka Munken Pure 300g
Rodzaj oprawy: szyto-klejona
Premiera: 23 czerwca 2014
Kupuję!

Miejsce Przy Miejscu – filia OPT na Nadodrzu już otwarta!Miejsce przy Miejscu – nowe miejsce na Nadodrzu!

pl. Strzelecki 12, 50-224 Wrocław

Miejsce Przy Miejscu to filia Ośrodka Postaw Twórczych na Nadodrzu. W placówce znajdują się Pracownia Grafiki Warsztatowej i Książki Unikatowej, Pracownia Letterpress oraz galeria fotograficzna. Zapraszamy!

Godziny otwarcia galerii fotograficznej:

 • pon.: 12:00 – 18:00
 • wt.: 14:00 – 20:00
 • śr.: 12:00 – 18:00
 • czw.: 14:00 – 20:00
 • piąt.: 12:00 – 18:00

Szczegółowe informacje o wystawach i pracowaniach na stronie placówki Miejsce Przy Miejscu.

Książki, albumy, płyty i plakaty – Sklep OPT

 

Zapraszamy do odwiedzenia naszego e-sklepu. W pancernej szafie specjalnie dla was książki, albumy, płyty i plakaty, czyli wszystko to, co może stanowić miły upominek dla was i waszych bliskich.

Studio fotograficzne OPT | do wynajęcia

 

Informujemy o możliwości wynajmu studia fotograficznego wraz ze studyjnym sprzętem oraz ew. asystentem.

Szczegółowe informacje oraz cennik.

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o wydarzeniach organizowanych przez OPT, wyślij wiadomość z tematem "OPT - tak" na adres info@opt-art.net.

Dane adresowe subskrybentów nie będą w żaden sposób udostępniane osobom trzecim. W celu wykreślenia adresu z naszej bazy wystarczy wysłać wiadomość z tematem OPT-NIE.