Butoh Techno – spektakl audiowizualny
W programie: taniec butoh, video art, muzyka improwizowana
Z udziałem:
- Mushimaru Fujieda – taniec butoh
- Aya Ogawa – fortepian, głos
- Matylda Gerber – saksofon
- Maciej Piątek (VJ Pietrushka) – video art
- Shepherds of Cats – muzyka
Mushimaru Fujieda
Mushimaru Fujieda (Japonia) – tancerz, choreograf, reżyser. W latach 1972-1989 należał do zespołu teatralnego Ishin-ha. Od 1989 działa jako niezależny tancerz i choreograf. Wypracował własną metodę tańca butoh opartą na improwizacji. Od momentu spotkania z amerykańskim poetą Allenem Ginsburgiem, który był zachwycony tańcem Mushimaru, tancerz zaczął określać siebie mianem „Natural Physical Poet”. W 1997 otrzymał prestiżową nagrodę Tobita Drama Award za „Najlepszą Improwizację Taneczną”.
Aya Ogawa
Aya Ogawa – pianistka, edukatorka, artystka. Na pianinie gra od 1968 roku, a od lat 70-tych zaangażowana jest w działania teatralne. Tworzy piosenki, organizuje spotkania poetyckie i publikuje książki obrazkowe. W ostatnim czasie podjęła współpracę wydawniczą z Filipem Zawadą i jego ziemniakami. Od wielu lat proces improwizacji wykorzystuje nie tylko w działaniach stricte muzycznych, ale również w edukacji wczesnoszkolnej. Współpracowała z Sabu Toyozumi, Peterem Brotzmannem czy Deku Ogawa, oraz z tancerzami butoh: Hal Tanaka i Tukasa Kamidate.
Matylda Gerber
Saksofonistka i kompozytorka związana z improwizowaną sceną Wrocławia oraz Londynu. Udziela się w londyńskim free-jazzowo/post-punkowym składzie SIOOS oraz wrocławskich fromacjach; Triology (acid-jazz-funk) oraz Ślina (muzyka eksperymentlna). Od kilku lat współpracuje również z zespołem Shepherds of Cats.
Maciej Piątek aka Vj Pietrushka
Artysta na stałe współpracujący z muzykami i zespołami. Tworzy niezwykłe, generowane w czasie rzeczywistym, obrazy video tworzące integralne byty z muzyką. Pomysłodawca i organizator projektu MIXER, łączącego muzykę eksperymentalną z video eksperymentem. Dobrze rozpoznawalna postać w światowej sieci działań w obszarze video-poezji.
Shepherds of Cats
Polsko-angielski kwartet tworzący w czasie rzeczywistym całkowicie improwizowane struktury dźwiękowe, czasem przypominające muzykę z horrorów klasy B, a czasem muzykę relaksacyjną dla osób z ADHD. Za pomocą bardzo rozległego instrumentarium składającego się z gongów, mis tybetańskich, metalowych kulek łożyskowych, porwanych kawałków folii aluminiowej, perskusjonaliów rodem z różnych stron świata, piszczałek, wiolonczeli czy gitary, wciągają słuchacza w sferę dość nietypowych doznań muzycznych.